Nynashamn - Stockholm - Helsinki

Stock Press Photo | Nynäshamn - Stockholm - Helsinki

- wycieczka promowo - autokarowa na M/F Nova Star - Polferries | M/S Gabriella - Viking Line

Skandynawia kusi pięknem przyrody, kulturą oraz zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Jednym z tych państw, których turystyczny potencjał dostrzegły już polskie biura podróży, jest Szwecja. To wyjątkowy kraj, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jakie miejsca warto odwiedzić w trakcie wycieczki po Szwecji? Jakie atrakcje tego kraju zasługują na szczególne wyróżnienie?
Dla jednych Szwecja to piękne krajobrazy i dzika przyroda, dla innych – pełne zabytków miasta. Najchętniej odwiedzanym ośrodkiem miejskim w tym kraju jest Sztokholm, warto jednak pamiętać, że niezwykłym klimatem i ciekawymi obiektami mogą się też pochwalić takie miasta, jak Goteborg, Malmo oraz Visby. Ystad, Lund oraz Uppsala to kolejne miasta, które warto zwiedzić podczas wycieczki po Szwecji. A co z miłośnikami pięknych widoków i przyrodniczych skarbów? Nie brak ich na terenie Gotlandii, bardzo chętnie wybieranej przez wielu turystów jako miejsce letniego wypoczynku. Kusi też malownicza Skania, na terenie której miłośnicy pięknych krajobrazów znajdą dla siebie wiele uroczych miejsc. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Szwecja jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem turystycznych wypraw, a biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki po tym kraju.
Atrakcje Helsinek - co warto zobaczyć w stolicy Finlandii?
Helsinki to jedna z tych europejskich stolic, które niewątpliwie zaskakują na każdym kroku. Różnorodność atrakcji powoduje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Coś co sprawi na nim wrażenie i co zapamięta, a często do czego będzie chciał wrócić. Warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik i wyruszyć na poszukiwanie przygody.
Dla miłośników architektury jest Kościół Temppeliaukio. Ten niesamowity, wpisany w skałę i piękny w swej prostocie budynek z zapierającym dech dachem jest jedną z wizytówek Helsinek, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Nie mniej popularny jest Skansen na wyspie Seuasaari. To pełne zieleni miejsce będzie idealne dla fanów zwiedzania na świeżym powietrzu. Po zwiedzaniu możemy udać się na długi spacer lub urządzić grilla. Jeśli mało nam będzie wyspowych atrakcji, to wystarczy, ze wsiądziemy do wodnego tramwaju i udamy się na położone o kilkanaście minut od stolicy skupisko wysp z Twierdza Suomenlinna. Ta warowna budowla mająca bronić Helsinki od strony morza zapadnie w pamięć nie tylko miłośnikom fortyfikacji wojskowych, ale każdemu kogo zachwycają niebanalne widoki.
Atrakcji w Helsinkach jest bardzo dużo. Wystarczy, ze w przewodniku zaznaczymy miejsca, które chcemy odwiedzić i dobrze zaplanujemy zwiedzanie, a być może to co najpiękniejsze uda nam się zobaczyć w jeden weekend.

Random image

Basket

Popular tags

Contact Us