Hanseatic Cities

Stock Press Photo | Hanseatic Cities

Północ Polski zachwyca pięknymi terenami, zielonymi lasami i przede wszystkim morzem. Pełne jodu, rześkie powietrze i przyjemna bryza od wody są w stanie uprzyjemnić każdy wyjazd. Tylko gdzie nad morzem jest najlepiej?
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ cała północ kraju potrafi wprawić w zauroczenie. Podjęcie właściwej decyzji może zostać ułatwione poprzez zdefiniowanie swoich potrzeb.
Zastanawiając się gdzie jechać nad morze, trzeba być świadomym swoich możliwości i planów. Pragnąc pozwiedzać interesujące muzea, oceanaria i targi, najlepszym wyborem może okazać się Trójmiasto.
Gdynia, Sopot i Gdańsk oferują bogactwo wspaniałych zbiorów, które można oglądać w przystępnych cenach.
Jeśli w planach podczas urlopu znajdują się poszukiwania bursztynu i długie spacery po plaży, to prym wiodą dwa kierunki: Mierzeja Wiślana oraz Hel. Długie, piaszczyste plaże, piękne wschody i zachody słońca to dopiero początek przygód, ponieważ to właśnie w tych dwóch miejscach Morze Bałtyckie wyrzuca na brzeg największe ilości bursztynu.
Niektóre osoby zastanawiają się również, gdzie nad morzem można lepiej poznać historię słowiańską. W tym przypadku odpowiedź jest niezwykle prosta, ponieważ to właśnie w najdalszym północno-zachodnim zakątku Polski znajduje się słynna wyspa Wolin. Gród znajdujący się na Wolinie od lat przyciąga fascynatów słowiańskiej historii, a także jest miejscem największych klimatycznych targów.

Random image

Basket

Popular tags

Tag Cloud

Contact Us