Helsinki Shutter's

Stock Press Photo | Helsinki Shutter

Finlandia kusi pięknymi pejzażami i ciekawą kulturą, nie brak tu również miast, które dla wielu osób mogą się okazać rewelacyjnym kierunkiem wycieczki. Tym, do którego turyści zaglądają najchętniej, są Helsinki. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Co sprawia, że biura podróży tak chętnie organizują wycieczki do stolicy Finlandii?
Helsinki mogą się pochwalić znacznymi rozmiarami, dostępem do Morza Bałtyckiego oraz wyspami, które wchodzą w skład miasta. Malownicza okolica bez wątpienia jest wielkim walorem tego miasta, nie brak tu również ciekawych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Gdzie warto się wybrać?
Zwiedzanie Helsinek nie może się obejść bez wizyty na Placu Senackim, którego główną ozdoba jest luterańska katedra. W miejscu tym można również zobaczyć takie budowle, jak gmach zajmowany obecnie przez fińskiego premiera oraz budynek helsińskiego uniwersytetu. Na placu tym uwagę przyciąga również pomnik cara Aleksandra, będący jednym z nielicznych monumentów tego typu poza terenem Rosji. W tej części Helsinek warto też zajrzeć do placówki muzealnej, w której skupiono się na Helsinkach i ich historii.
Innym, bardzo ważnym dla miasta obiektem, jest Sobór Zaśnięcia Matki Bożej. Ta piękna budowla, wzorowana na obiektach rosyjskich, służy do dziś prawosławnym, których w Helsinkach nie brakuje. Dla tych, którzy mają więcej czasu i mogą wybrać się poza centrum Helsinek, nie lada gratką będzie Skalny Kościół. Ta luterańska świątynia urzeka już samą swą lokalizacją oraz nowoczesną, modernistyczną formą. To jedna z ważniejszych ciekawostek w tej części Finlandii, warto zatem i jej poświęcić nieco więcej uwagi.
Dla tych, którzy chcą poznać fińskie przysmaki, ciekawym punktem na trasie wycieczki po Helsinkach będzie Plac Targowy z halą, w której można kupić sporo lokalnych produktów oraz ciekawych pamiątek. Jednym z tych rarytasów, których warto skosztować w tym miejscu, jest zupa łososiowa, ciesząca się w Finlandii bardzo dużym powodzeniem. Fiński chlebek, sałatka z krabów – oto kolejne propozycje lokalnych sprzedawców. W Helsinkach nie brak też miejsc, w których można skorzystać z fińskich łaźni – kolejnej atrakcji, dzięki której ten kraj zyskał tak wielkie uznanie w oczach wielu miłośników podróży.

The photos were taken in August 2019.

Random image

Basket

Popular tags

Tag Cloud

Contact Us