Stockholms Shutter's

Stock Press Photo | Stockholms Shutter

Szwecja jest jednym z tych państw skandynawskich, które oczarują nas swym surowym pięknem, niezwykłym bogactwem i różnorodnością. Szwecja przyciąga i miłośników zabytków, i tych, którzy cenią sobie kontakt z dziką naturą. O czym warto pamiętać w czasie przygotować do pierwszej wycieczki po tym kraju?
Jeśli chcemy, by wycieczki po Szwecji dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń, dopasujmy kierunek wyprawy do swych oczekiwań. Jeśli interesują nas zabytki i ciekawe muzea, postawmy na Sztokholm. Chcemy poczuć atmosferę portowych miast? W takim przypadku z pewnością doskonale poczujemy się w Göteborgu lub w Malmö. A co z tymi, którzy chcą wypocząć w wyspiarskiej atmosferze? Dla nich atrakcyjnym celem podróży stać się mogą takie wyspy, jak Gotlandia czy malownicza Olandia. Szwecja zaskoczy nas też wspaniałymi krajobrazami i naturalnym bogactwem. Jeśli chcemy poznać przyrodnicze atrakcje tego kraju, postawmy na wypoczynek w środkowej i północnej części kraju. To właśnie tu czekają na nas piękne jeziora oraz potężne kompleksy leśne, z których mieszkańcy Skandynawii są tak dumni.
Planując wyprawę na teren Szwecji musimy uwzględnić fakt, iż klimat w tym kraju jest nieco bardziej surowy niż ten, do którego przywykliśmy. Lato jest tu wprawdzie dość krótkie, jednak pogodą sprzyjającą zwiedzaniu kraju można się tu cieszyć od maja do września. Trudnym okresem mogą się z kolei okazać miesiące zimowe. W okresie od listopada do kwietnia należy się tu liczyć z dość niskimi temperaturami oraz z tym, iż dni są dość krótkie. Im dalej na północ, tym mniej słońca, a więcej ostrych wiatrów. Dla tych, którzy planują wyprawę na północ Szwecji, szczególnie po zakończeniu sezonu, odpowiedni ekwipunek staje się zatem sprawą bardzo ważną.
Kto planuje samodzielną wyprawę do Szwecji, może skorzystać z kilku wariantów. Do Szwecji można dostać się pociągiem przez Berlin, jednak podróż taka trwa niemal dobę. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z przewozów autokarowych, choć i one nie są najlepszym rozwiązaniem. Kto chce uatrakcyjnić swą wyprawę, ten może postawić na połączenia promowe. Ze Świnoujścia może się dostać do Ystad, promy do Szwecji kursują również z Gdańska. Najszybszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są tanie loty, dzięki którym z Warszawy, Wrocławia lub Katowic bez problemów dostaniemy się do Sztokholmu.
Szwecja to ciekawy kraj, któremu z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. Tutejsze atrakcje zachwycają, a piękne krajobrazy na długo pozostają w pamięci zaglądających tu turystów.

Random image

Basket

Popular tags

Contact Us