Cruises

Stock Press Photo | Cruises

Skandynawia - czym podbiła nasze serca?

Moda na rejsy do krajów skandynawskich trwa, a biura podróży kuszą nas coraz ciekawszymi ofertami rejsów na pokładzie promów kursujących z Gdyni, Gdańska, Kołobrzegu czy Swinoujścia do skandynawskich portów.
Gdzie warto się wybrać? Z jakich względów warto postawić na taki właśnie kierunek wyprawy?
Skandynawia to piękna Szwecja, kusząca pełnym zabytków Sztokholmem oraz Gotlandią - wyspą, na terenie której panują rewelacyjne warunki wypoczynku.
To również Norwegia, znana doskonale z potężnych fiordów i ukrytych w nich wioskach rybackich, mogących do dziś pochwalić się tradycyjną zabudową oraz kameralnym charakterem. Skandynawia to nie tylko Szwecja i Norwegia. To również Dania i Finlandia - kolejne kraje, na terenie których nudzić się nie można. Dania może stać się idealnym kierunkiem rodzinnej wycieczki, a to za sprawa licznych parków rozrywki, jakie znajdują się na jej terenie, z kolei Finlandia zachwyci nas wspaniałą Laponią, widokiem zorzy polarnej oraz atmosferą, dzięki której każda podróż po jej terenie na długo zapisze się w naszej pamięci. Te kraje mają wiele uroku, a kto postanowi im poświęcić nieco więcej uwagi, ten z pewnością żałować nie będzie.
Skandynawia ma się czym pochwalić, a wycieczki po takich krajach, jak Szwecja, mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
Szwecja kusi dziką przyrodą i wspaniałymi krajobrazami, a liczne jeziora oraz rozległe kompleksy leśne zajmują w jej pejzażu bardzo ważne miejsce. Jest to jednocześnie kraj mogący się pochwalić wspaniałymi, pełnymi cennych zabytków miastami, obok których nie można przejść obojętnie. Dumą Szwecji jest Sztokholm - piękna stolica, urzekająca reprezentacyjnymi gmachami i najstarszym na świecie skansenem. Co jeszcze warto zobaczyć w tym kraju? Z pewnością warto odwiedzić rezydencję królewską w Drottningholm oraz leśny cmentarz w Skogskyrkogrden. Wielkie wrażenie na turystach może też zrobić port morski w Karlskronie oraz historyczna zabudowa Visby - miasta, któremu sławę przyniosła seria powieści oraz filmów kryminalnych z Detektyw Marią Wern w roli głównej - Eva Röse.
Pełne kontrastów Malmo, urzekające akademicka atmosferą Lund - oto kolejne punkty na szwedzkiej mapie, którym w trakcie wycieczki po tym kraju warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Random image

Basket

Popular tags

Tag Cloud

Contact Us