Scandinavian Cruises


Skandynawia to region wyjątkowy, a odkrywanie tutejszych atrakcji dla każdego miłośnika przyrody stanie się jedyną w swoim rodzaju przygodą. Co warto zobaczyć w tej części świata? Jakie kraje skandynawskie wiodą prym wśród turystów?

Polferries | Rejsy tematyczne, wycieczki do Skandynawii. Promy na liniach Świnoujście - Ystad, Świnoujście - Kopenhaga, Gdańsk - Nynashamn.

Na jakie kraje skandynawskie warto postawić?

Skandynawia to grupa państw, które zachwycają pięknymi widokami oraz niezwykłą kulturą. Biura podróży już dawno dostrzegły turystyczny potencjał takich krajów, jak Norwegia, Szwecja oraz Dania. Efekt? Wycieczki po terenie tych krajów stają się coraz bardziej popularne, a programy takich wypraw mogą zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Każde z tych państw może się przecież poszczycić wyjątkowymi atrakcjami, obok których trudno jest pozostać obojętnym. Czym mogą się pochwalić te kraje? W jaki sposób podróżować po ich terenie?

Dania czeka na turystów

Wycieczki po Danii to idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika podróży. Po tym kraju można się przemieszczać zarówno samochodem, jak i lokalną komunikacją. Do samej Danii można się z kolei bez problemów dostać dzięki promom oraz tanim liniom lotniczym. A co koniecznie trzeba zobaczyć w tym kraju? Dania to przede wszystkim wspaniała Kopenhaga, słynny Legoland oraz słynne Ogrody Tivoli. Zachwycić może też Duńska Riwiera oraz Wyspa Funen (Fionia), z której pochodził Hans Christian Andersen. Oceanarium w Kopenhadze, wyspa Bornholm oraz Aarhus - drugie co wielkości miasto Danii położone na Półwyspie Jutlandzkim – oto kolejne atrakcje, którym biura podróży organizujące wycieczki do Danii poświęcają coraz więcej uwagi.

Szwecja i jej skarby

Rejs promem do Visby, tanie połączenia promowe pozwalające na rejs do Sztokholmu – oto najchętniej wybierane sposoby na podróż do Szwecji. A jakie atrakcje kusza najmocniej w tym kraju? Ciekawymi celami wycieczki po Szwecji jest stolica tego kraju, czyli Sztokholm. Zachwyca też piękna Gotlandia – malownicza wyspa, której wybrzeże jest coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynku dla turystów z całej Europy. Miasto Lund, piękne Visby – oto kolejne ciekawostki, którym turyści odwiedzający Szwecję z pewnością powinni poświęcić nieco więcej uwagi.

Terminal promowy Stadsgården w Sztokholmie

Atrakcje Helsinek

Helsinki, to jedna z tych europejskich stolic, które niewątpliwie zaskakują na każdym kroku. Różnorodność atrakcji powoduje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Coś co sprawi na nim wrażenie i co zapamięta, a często do czego będzie chciał wrócić. Warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik i wyruszyć na poszukiwanie przygody. Dla miłośników architektury jest Kościół Temppeliaukio. Ten niesamowity, wpisany w skałę i piękny w swej prostocie budynek z zapierającym dech dachem jest jedną z wizytówek Helsinek, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Nie mniej popularny jest Skansen na wyspie Seuasaari. To pełne zieleni miejsce będzie idealne dla fanów zwiedzania na świeżym powietrzu. Po zwiedzaniu możemy udać się na długi spacer lub urządzić grilla. Jeśli mało nam będzie wyspowych atrakcji, to wystarczy, ze wsiądziemy do wodnego tramwaju i udamy się na położone o kilkanaście minut od stolicy skupisko wysp z Twierdzą Suomenlinna. Ta warowna budowla mająca bronić Helsinki od strony morza zapadnie w pamięć nie tylko miłośnikom fortyfikacji wojskowych, ale każdemu kogo zachwycają niebanalne widoki. Atrakcji w Helsinkach jest bardzo dużo. Wystarczy, ze w przewodniku zaznaczymy miejsca, które chcemy odwiedzić i dobrze zaplanujemy zwiedzanie, a być może to co najpiękniejsze uda nam się zobaczyć w jeden weekend.

Norweskie hity

Fiordy oraz kręte drogi – oto turystyczne wizytówki nie tylko Norwegii, ale i całej Skandynawii. To właśnie takie widoki przyciągają najmocniej, to dzięki nim turystyka w tym kraju ma się coraz lepiej. Norwegia jest krajem idealnym dla aktywnych, zatem rowerowe i piesze wycieczki są najlepszym sposobem na odkrywanie jej najpiękniejszych zakątków. Kraj ten jest jednocześnie rajem dla miłośników caravaningu, który jest niezwykle popularny w całej Skandynawii. Co warto zobaczyć? Zachwycić mogą takie trasy, jak Droga Trolli czy Droga Orłów. Wycieczkowe rejsy po norweskich fiordach oraz piesze wycieczki po malowniczych pasmach górskich – oto propozycje dla aktywnych. Dla miłośników mniej forsownych wypraw doskonałym rozwiązaniem będą z kolei spacery po Oslo- największym mieście w Norwegii, na terenie którego na turystów czekają i wyjątkowe perełki architektury, i ciekawe placówki muzealne.

Destination Gotland AB is a incorporated company fully owned by Rederi AB Gotland. On behalf of the Swedish government, we operate the ferry service between Gotland and the Swedish mainland, with harbours in Visby, Nynäshamn and Oskarshamn.

Skandynawia zachwyca, a tutejsze atrakcje cieszą się coraz większym uznaniem. Nic w tym dziwnego. Wspaniała przyroda, surowa sceneria oraz oryginalna architektura – oto cechy, którymi kraje skandynawskie już dawno podbiły serca miłośników podróży.


Scandinavian Cruises

Stock Press Photo | Cruises

Random image

Basket

Popular tags

Tag Cloud

Contact Us