Gotland

Stock Press Photo | Gotland

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku, idealnie wpisuje się w taki sposób postrzegania Szwecji. Ta wyspa to idealna kraina dla tych, którzy chcą w sielskiej atmosferze spędzić wczasy nad morzem. Moc atrakcji czeka tu również na miłośników zabytków oraz historycznych miast. Jakimi atrakcjami może każdego miłośnika podróży oczarować Gotlandia?
Wyspiarska Szwecja to przede wszystkim piękne plaże, modne kąpieliska oraz rybackie osady, które powoli zmieniają się w popularne letniska. Miejsc, w których można spędzić wczasy w takiej właśnie scenerii, jest na terenie Gotlandii wiele. Są one ważnymi, lecz nie jedynymi atrakcjami na tej wyspie. Miastem, które wyjątkowo przyciąga turystów, jest Visby. Znane z średniowiecznej zabudowy oraz wielu ciekawych imprez kulturalnych, jest ważnym celem niemal każdej wycieczki odwiedzającej Gotlandię. Liczne zabytki sprawiły, że Visby zostało wpisane na listę UNESCO, co w znacznym stopniu przyczyniło się do wzrostu popularności tego miasta. Świetne zagospodarowanie oraz malownicza okolica to kolejne czynniki, dzięki którym ten ośrodek miejski zrobił niezwykłą karierę w turystycznej branży.
Wczasy na Gotlandii będą bez wątpienia ciekawym doświadczeniem dla miłośników historii, choć i miłośnicy przyrody znajdą tu dla siebie moc atrakcji. Już sama budowa geologiczna wyspy może przyciągnąć ich uwagę. Wyspę tę stworzyły jakieś 400 milionów lat temu stare wapienie, które – pod wpływem działalności morskich fal – przybrały w wielu miejscach fantazyjne kształty. Raukary, bo tak Szwedzi nazywają te wapienne ostańce wyrzeźbione przez wody Bałtyku, są jedną z najważniejszych ciekawostek na Gotlandii. Klify i jaskinie to kolejne ciekawostki, którymi Gotlandia podbiła serca miłośników nadmorskich scenerii i dzikiej przyrody.

All photos were taken: 2021-08-22/24

Random image

Basket

Popular tags

Contact Us