Wyspa Spichrzów w Gdańsku

Stock Press Photo | Gdańska Wyspa Spichrzów

Gdańskie atrakcje - Wyspa Spichrzów, to jedno z najciekawszych miejsc, jakimi może się pochwalić Gdańsk. Kto w czasie wycieczki po tym mieście zajrzy na słynną Wyspę Spichrzów, ten z pewnością nie będzie żałować. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?
Leżąca na Motławie wyspa, administracyjnie należy do dzielnicy Śródmieście. Z wyspy tej rozciągają się piękne widoki, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie poświęcają jej swój czas. Wyspa Spichrzów sama w sobie jest miejscem atrakcyjnym, a to za sprawą ciekawej historii oraz cennych zabytków, z jakimi można się spotkać podczas wycieczki po jej terenie. Na co koniecznie trzeba tutaj zwrócić uwagę?
Wyspa Spichrzów znana jest dzięki spichlerzom, które wznoszono tu już w XIV stuleciu. Warto tu jednak zwrócić uwagę i na inne zabytki, w gronie których rolę wyjątkowo ważną odgrywa Brama Stągiewna. Jej najbardziej charakterystycznymi elementami są pochodzące z XVI wieku wieże obronne, nazywane Stągwiami Mlecznymi. Stanowią one nie lada atrakcję, są też wspaniałymi pamiątkami po dawnych fortyfikacjach miejskich. Warto tu również zwrócić uwagę na Most Stągiewny, który łączy Wyspę Spichrzów z Długimi Ogrodami - częścią Śródmieścia, która swą obecną formę zyskała podczas odbudowy miasta z wojennych zniszczeń.

Random image

Basket

Popular tags

Contact Us