Port of Gdynia

Stock Press Photo | Port of Gdynia

Dla turystów pragnących poznać Gdynię i jej dzieje, wycieczki w rejonie tutejszego portu mogą się okazać wspaniałą przygodą. To tu można poczuć klimat portowego miasta, nacieszyć się widokiem potężnych okrętów oraz pomarzyć o dalekich podróżach. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?
Port, którym może się pochwalić Gdynia, jest miejscem wyjątkowym. To dzięki niemu Polska w okresie międzywojennym mogła się pochwalić własnym, w pełni niezależnym portem, to dzięki niemu rybacka wioska zaczęła się przekształcać w wielki ośrodek miejski, odgrywający w gospodarce II RP rolę bardzo ważną. Budowany etapami od 1920 roku, został w znacznym stopniu zniszczony w czasie II wojny światowej. Po zakończeniu działań wojennych niezbędna stała się jego odbudowa, którą poprzedziła akcja rozminowania portu i jego okolicy. Dzięki temu w latach 60. XX wieku port w Gdyni znów odgrywał ważną rolę nad Bałtykiem, był też jednym z najważniejszych punktów przeładunku zboża. Dziś do portu tego przybijają i wielkie statki handlowe, i wycieczkowce, dzięki którym portowa oferta Gdyni staje się coraz ciekawsza.
Dziś port w Gdyni jest ważnym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście oraz atrakcją, która na planie Trójmiasta zajmuje miejsce bardzo ważne. Z pewnością warto tu zajrzeć, a czas spędzony na terenie portu dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Random image

Basket

Popular tags

Tag Cloud

Contact Us