Amber Museum in Gdańsk

Amber Museum in Gdańsk

Stock Press Photo | Museum of Amber Gdańsk

Gemmy - tak dawniej nazywano kamienie ozdobne. Ludzie poznawali ich piękno już przed wielu wiekami i zaczęli nadawać im znaczenia.
Znaczenie kamieni - jakie kamienie szlachetne znaczenie mają, interesuje ludzi także dzisiaj. Przed laty znaczeniem minerałów zajmowali się astrologowie. To oni właśnie przyporządkowali kamienie szlachetne do znaku zodiaku przyporządkowując do każdego z nich.
Agat jest kamieniem bezpieczeństwa. Diamenty wytwarzają czystą energię, wibrując w rytmie natury. Znany z naszych terenów bursztyn jest pogromcą złej energii. Ametyst uduchowiony kamień sprawia, że rośnie intuicja. Kamień o przepięknym kolorze - akwamaryn - jest kamieniem kojącym. Granat jest dobrym kamieniem w wypadku zatruć i rekonwalescencji. Hematyt chroni zdrowie i naszą krew przed chorobami.
Moda na kamienie - w ramach rozwoju nurtu związanego z modą i mistyką kamieni, oferowane są w sieci minerały i kamienie szlachetne. Sklepy internetowy posiadają duże zestawy minerałów, niekiedy już wstępnie poddanych obróbce. Gotowe materiały i narzędzia można zakupić w jednym miejscu.

Zdjęcie wykonano 15 stycznia 2022 roku.

Comments

No comments yet.

  •  

Random image

Photo info

Basket

Popular tags

Tag Cloud

View more information
Contact Us