Port of Nynashamn

Stock Press Photo | Port of Nynashamn

Szwecja to niezwykle piękne i malownicze państwo położone w Północnej Europie, na Półwyspie Skandynawskim. W tym kraju znanym z historii i kultury Wikingów nie brakuje wielu ciekawych miejsc. Jednym z nich jest miasto Nynäshamn, w którym to znajduje się jeden z najważniejszych portów docelowych promów Polferries.
Każdego roku do miasta, a zarazem portu Nynäshamn przybywają tysiące turystów z całego świata. To niezwykle urocze miasteczko jest położone w województwie sztokholmskim w Szwecji, około sześćdziesiąt kilometrów od Sztokholmu - największego miasta w tym państwie, a zarazem jego stolicy.
Jedyny w swoim rodzaju Nynäshamn jest idealnym punktem wypadowym na znaną i niezwykle uroczą wyspę Gotlandię. W miesiącach letnich, a zwłaszcza wakacyjnych w miejscowości tej roi się nie tylko od Szwedów, ale i turystów z innych państw. Nikt tutaj nie narzeka na nudę, bowiem w miasteczku tym nie brakuje licznych restauracji oraz butików, w których to największą atrakcję dla turystów stanowią lokalne produkty.
Na początku ubiegłego stulecia Nynäshamn słynął z tego, że był znanym uzdrowiskiem, ale niestety większość ważnych obiektów zostało zamkniętych przed końcem pierwszej wojny światowej.
W nieco późniejszym okresie w tym portowym miasteczku znacznie rozwinął się przemysł. Powstał tutaj Telegrafverkets Verkstäder - ważna firma telekomunikacyjna, a w latach 1928 - 1929 zbudowano rafinerię. Do dziś każdego lata w mieście tym odbywają się lokalne targi rzemiosła, podczas których główną atrakcją jest przejażdżka pociągiem parowym do Sztokholmu oraz z powrotem.

Promy Polferries z Nynäshamn do Gdańska

Idealne położenie geograficzne sprawiło, ze w okolicy tej powstał niezwykle ważny port, z którego wypływają liczne promy w wielu kierunkach. Dużą popularnością wśród licznej rzeszy turystów cieszy się połączenie Nynäshamn - Gdańsk będące doskonałym połączeniem Polski ze Szwecją. Obecnie operatorem obsługującym połączenia na tej morskiej trasie jest Polferries. Ponadto nie brakuje tutaj licznych połączeń na Gotlandię.

All photos were taken: 2019:06:09-10

Random image

Basket

Popular tags

Tag Cloud

Contact Us