Mariefred

Stock Press Photo | Mariefred

Na świecie nie brakuje wielu uroczych miejsc, których niesamowity widok zapiera dech w piersiach niezliczonej rzeszy turystów. Wśród wielu z nich można bez wątpienia wymienić urokliwe miasto - Mariefred.
To niewielkie miasteczko leży około sześćdziesiąt kilometrów na zachód od szwedzkiej stolicy - Sztokholmu, nad malowniczym jeziorem Mälaren.
Już na początku siedemnastego wieku Mariefred posiadało status miasta, a w 1971 roku w wyniku przeprowadzonej reformy administracyjnej, miasteczko to weszło w skład nowo utworzonej gminy Strängnäs kommun. W związku z tym posiadanie przez to miasto praw miejskich straciło nieco swoje administracyjne znaczenie.
Nazwa tego miasta wywodzi się od znanego w Szwecji katolickiego klasztoru Pax Mariae.
Mariefred odwiedzane jest każdego roku przez liczne rzesze turystów. Będąc w tych okolicach z pewnością warto zobaczyć renesansowy zamek Gripsholm, który to jest niemalże największym tego typu zabytkowym obiektem w całej Szwecji. Tuż obok leży znana w całej Szwecji wysepka miłości. To właśnie w tym zamczysku urodził się król Polski i Szwecji - Zygmunt III Waza. W Gripsholm Castle znajduje się w ilości około czterech tysięcy, największy w całej Europie zbiór portretów.
To niewielkie, bo liczące tylko około pięciu tysięcy mieszkańców miasteczko ma niezwykle osobliwy urok oraz niesamowity klimat. Kryje ono w sobie wiele niesamowitych perełek i atrakcji, wśród których można wymienić bardzo starą stacyjką, uroczą ciuchcię wąskotorową, która do dziś niezawodnie funkcjonuje i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Miasteczko to zwłaszcza w okresie wakacyjnym tętni życiem, a żaden turysta nie narzeka tutaj na brak zajęcia. Znajduje się tutaj bowiem mnóstwo butików, kwiaciarni, restauracji oraz przytulnych kawiarenek ze słodkościami.
Przez miasto wiedzie mnóstwo idyllicznych, sielskich uliczek. Jedna z nich ciągnie się aż do samego jeziora, nad którym to rozciąga się wzdłuż wody drewniany pomost, który to okala część miasta i wiedzie do niewielkiego portu.
Mariefred to niesamowite miasteczko które nigdy nie przestaje zaskakiwać. Każdy turysta może tutaj znaleźć spokój, rozrywkę oraz odpocząć od życia, często przepełnionego pośpiechem i codziennymi problemami.

All photos were taken: 2019:06:10

Random image

Basket

Popular tags

Contact Us