English (US) | Polski
Rybackie Pobrzeże w Gdańsku

Rybackie Pobrzeże w Gdańsku

IX Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2012

Dla wielu z nas Gdańsk to malownicze uliczki, piękne place oraz unikalne zabytki architektury, którym w przewodnikach poświęca się tak wiele uwagi. Kto w czasie wycieczki po tym mieście chce poczuć jego magię i przekonać się o jego wyjątkowości, ten koniecznie powinien wybrać się na teren Rybackiego Pobrzeża. Jakie atrakcje czekają na gości w tej części miasta?
Rybackie Pobrzeże to miejsce, które w dziejach Gdańska zapisało się przede wszystkim jako punkt handlu rybami. O specyfice tego miejsca decydowała bliskość Targu Rybnego oraz malownicze otoczenie. Ważną rolę odgrywały tu domy z trzeba bramami, które zapewniały połączenie pomiędzy Rybackim Pobrzeżem a Targiem Rybnym. Dziś domów z tymi bramami już nie ma, jednak Rybackie Pobrzeże wciąż jest ważnym punktem na mapie Gdańska. A że w przedwojennej literaturze jego nazwa pojawia się dość często, wraz z opisami kramów i krzątających się po pobrzeżu przekupek, turyści zafascynowani Gdańskiem i jego dziejami bardzo chętnie zaglądają na teren Rybackiego Pobrzeża.
Gdańsk jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, co zresztą nikogo nie powinno dziwić. Tutejsze atrakcje to różnorodne zabytki i malownicze zakątki, dzięki którym każdy w czasie wycieczki po tym mieście znajdzie dla siebie coś ciekawego na jego terenie.