English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyOland

  

Olandia

   Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę. Wczasy na terenie tej bałtyckiej wyspy to szansa na wspaniały wypoczynek nad morzem, a wycieczki po jej terenie są z kolei szansą na poznanie wielu wspaniałych zabytków. Jakimi zatem atrakcjami może się pochwalić wyspiarska Szwecja?

   Olandia - piękno bałtyckiej wyspy
   Olandia to duża wyspa na Bałtyku, na którą można się dostać promami lub samochodem. Ten drugi sposób podróży możliwy jest dzięki mostowi, który połączył wyspę z pobliskim miastem Kalmar. Dobra komunikacja oraz moc atrakcji czekających na wyspie to czynniki, dzięki którym Olandia stała się dla wielu idealnym miejscem na wczasy. Szwecja ma się tu czym pochwalić, a idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i ciekawe zabytki sprawiają, że popularność tego miejsca rośnie z każdym nowym sezonem. Zamki, kurhany i ciekawa szata roślinna – wszystko to przyciąga miłośników Szwecji na tę właśnie wyspę. Wpisana na listę UNESCO, jest zatem jednym z najważniejszych regionów turystycznych w Skandynawii. Na jakie atrakcje warto tu zatem zwrócić uwagę?

   Z wizytą w wyspiarskiej stolicy
   Miasto Borgholm jest najważniejszym ośrodkiem miejskim na wyspie, z dumą też pełni rolę wyspiarskiej stolicy. Jest jednocześnie bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem i jednocześnie odkrywać cenne zabytki tej wyspy. Malowniczy port i Muzeum Miejskie skutecznie przyciągają uwagę gości, choć to nie one są najważniejszymi celami wycieczki w tym mieście. Znacznie bardziej popularne są ruiny tutejszego zamku oraz znajdujący się w pobliżu centrum miasta kurhan z epoki brązu, będący największym obiektem tego typu na całej wyspie. Warto też zwrócić uwagę na Solliden Slott- letnią rezydencję rodziny królewskiej, która każdego roku spędza tu wakacje.

   Halltrop i okolice
   Halltrop i okolice to kolejny punkt, którego w czasie wycieczki po wyspie nie można pominąć. Tu najważniejszą atrakcją jest Vida Museum – wspaniała galeria państwa Vallien. Ta para szwedzkich artystów wyspecjalizowała się w obróbce szkła, a możliwość zobaczenia ich prac jest wielką atrakcją nie tylko dla miłośników sztuki. Druga atrakcja w rejonie Halltrop ma charakter przyrodniczy. To Pettersholm Naturreservat –wspaniały rezerwat przyrody, kojarzony przede wszystkim z wiekowymi dębami i licznymi storczykami.

   To także warto zobaczyć!
   Wczasy na Olandii to moc przygód dla dużych i małych turystów. Miejsc godnych polecenia jest tu sporo, a na długiej liście wyspiarskich atrakcji każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W okolicy miejscowości Kalla można zobaczyć średniowieczny kościół obronny z początków XII wieku, wielką atrakcją jest też Skansen Olandzki, urządzony w środkowej części wyspy. Miłośników ludowej architektury zachwyci też skupisko siedmiu młynów, które można zobaczyć w miejscowości Storlinge. Miłośników przyrody zachwyci z kolei Puszcza Trolli – wspaniały las znany ze starych dębów oraz wielu ciekawych tras turystycznych. Wielką ciekawostką dla miłośników przyrody jest też wyspa Bla Jungfrun, znana z jedynych na Olandii rauków – malowniczych ostańców wapiennych, których niezwykłe kształty są efektem działalności morskich fal. Podobne można zobaczyć na wyspie Faro oraz na Gotlandii, jednak te na Olandii mają wyjątkowy urok. Ornitologów skusić może z kolei rezerwat Ottenby Naturrum, który znajduje się w południowej części wyspy. Jak twierdzą specjaliści, jest to najlepsze miejsce do obserwacji ptaków, jakim może się pochwalić Szwecja.

   Olandia ma wyjątkowy urok. Każdy, kto chce spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ma szansę na znalezienie tu dla siebie ciekawego miejsca. Wyspiarska Szwecja to nie tylko turystyczne atrakcje, ale i świetne zagospodarowanie, z którego coraz chętniej korzystają i polscy turyści.

Borgholm

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić. To najważniejsze miasto, jakim może się pochwalić szwedzka wyspa Olandia oraz idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić udane wczasy nad Bałtykiem.
Read More ... Borgholm
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Finland

Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata?
Read More ... Finland

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotland

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Oland

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography

Random image

Basket

Latest Updates

Popular tags

Contact Us