English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyMuzeum Morskie w Karlskronie

  

Muzeum Morskie w Karlskronie

   Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze. Nic więc dziwnego, że w gronie najważniejszych atrakcji tego kraju pojawiają się obiekty, które ściśle wiążą się z morzem oraz z żeglugą. W Karsklonie, mieście znanym z prężnego portu oraz z przemysłu stoczniowego, czeka jedna z najważniejszych ciekawostek związanych z morzem. To Muzeum Morskie, którego w czasie wycieczki po tej części kraju nie można pominąć. Dlaczego ta placówka cieszy się tak wielkim uznaniem w oczach turystów? Bo zgromadzone tu eksponaty mają ogromną wartość, a turyści mogą dzięki nim w ciekawy sposób zapoznać się z historią Szwecji oraz z dziejami jej marynarki.
   Muzeum to znajduje się na wyspie Stromholmen - jednej z wielu wysp, na terenie których rozłożyła się Karlskrona. Ta placówka to obowiązkowy punkt w programie wycieczki po tym mieście oraz jedno z najważniejszych miejsc, jakimi Szwecja może uraczyć turystów. Wśród prezentowanych tu eksponatów znajduje się m. in. „Hajen” – pierwsza szwedzka łódź podwodna, peryskopy, kotwice oraz wiele przyrządów żeglarskich. Sprzęt służący do nawigacji oraz kolekcja dawnych map to kolejne skarby, dzięki którym ta placówka muzealna jest tak chętnie odwiedzana przez turystów.
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotlandia

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Muzeum Morskie w Karlskronie

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Muzeum Morskie w Karlskronie

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Olandia

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography