English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyKarlskrona

  

Karlskrona

  Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji. Karlskrona to jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a wycieczki po jej najpiękniejszych zakątkach każdemu mogą sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w czasie takiej wyprawy?

   Z kart historii
  Karlskrona jest jednym z tych miast, które mogą się pochwalić długą i ciekawą historią. To miasto, będące obecnie najważniejszym ośrodkiem miejskim regionu Blekinge, narodziło się w 1680 roku. Z woli króla Karola XI powstać miało miasto, będące zarówno ważnym ośrodkiem miejskim, jak i wyjątkowo ważną bazą floty wojennej. I tak narodziła się Karlskrona, która do dziś zachwyca i intryguje. Nie brak tu ciekawych zabytków oraz placówek muzealnych, których zwiedzenie może okazać się dla każdego z nas wspaniałą lekcją historii.

   Mały Sztokholm
  Karlskrona nie bez powodu nazywana jest „Małym Sztokholmem”. Rozłożone na licznych wyspach miasto, ma ogromne znaczenie w szwedzkiej gospodarce. Znajduje się tu wiele zabytków, choć jednocześnie nie brak tu nowoczesnych zakładów oraz obiektów o ogromnym znaczeniu dla nauki. Jest to jednocześnie ważny port oraz miejsce, w którym ma swą siedzibę dowództwo szwedzkiej marynarki wojennej. Akademia Marynarki to kolejna ważna placówka w tym mieście, choć dla wielu to stocznia produkująca nowoczesne statki i okręty jest symbolem współczesnego miasta. W tym nowoczesnym mieście nie brak jednak zakątków o wyjątkowym uroki, a malownicze wybrzeże i liczne zatoki sprawiają, że turyści chętnie urządzają sobie wycieczki w rejonie tego miasta.

  To trzeba zobaczyć!
  Atrakcji turystycznych jest tu sporo. Szwecja znana jest przecież ze wspaniałej architektury, z którą i w Karlskronie może się spotkać. Poznawanie tego nowoczesnego miasta najlepiej zacząć od… wizyty w skansenie i odkrycia uroków tradycyjnego budownictwa. Wśród najpiękniejszych miejsc na terenie miasta znalazł się Stortoget – plac cieszący się opinią najpiękniejszego placu w tej części Europy. Ozdobiony pomnikiem króla Karola XI oraz pięknym ratuszem z XVIII wieku, świetnie sprawdza się w roli wizytówki Starego Miasta. Kościół św. Fryderyka oraz kościół św. Trójcy są z kolei najcenniejszymi zabytkami sakralnymi tego miasta. Dla wielu turystów najważniejszym celem wycieczki po mieście jest jednak potężna twierdza, która w dziejach Szwecji odegrała istotną rolę. Zachwyca też Muzeum Morskie oraz stocznia Gamla Karlskronavarvet, którą można zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Interesującym obiektem są też dawne koszary floty morskiej, które obecnie służą jako galeria sztuki.

  Karskrona jest miastem wyjątkowym. Wspaniała architektura, cenne zabytki związane z historią szwedzkiej marynarki oraz ciekawe placówki muzealne sprawiają, że wycieczki po tym mieście cieszą się ogromną popularnością. W tym mieście każdy może się przekonać, jak wspaniałym państwem jest Szwecja i jak wiele wspaniałych atrakcji czeka na gości w granicach tego kraju.

Muzeum Morskie w Karlskronie

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze. Nic więc dziwnego, że w gronie najważniejszych atrakcji tego kraju pojawiają się obiekty, które ściśle wiążą się z morzem oraz z żeglugą. W Karsklonie, mieście znanym z prężnego portu oraz z przemysłu stoczniowego, czeka jedna z najważniejszych ciekawostek związanych z morzem.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Finland

Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata?
Read More ... Finland

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotland

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Oland

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography

Random image

Basket

Latest Updates

Popular tags

Contact Us