English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyGotland

  

Gotlandia - Wyspa Wikingów

   Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku, idealnie wpisuje się w taki sposób postrzegania Szwecji. Ta wyspa to idealna kraina dla tych, którzy chcą w sielskiej atmosferze spędzić wczasy nad morzem. Moc atrakcji czeka tu również na miłośników zabytków oraz historycznych miast. Jakimi atrakcjami może każdego miłośnika podróży oczarować Gotlandia?
   Wyspiarska Szwecja to przede wszystkim piękne plaże, modne kąpieliska oraz rybackie osady, które powoli zmieniają się w popularne letniska. Miejsc, w których można spędzić wczasy w takiej właśnie scenerii, jest na terenie Gotlandii wiele. Są one ważnymi, lecz nie jedynymi atrakcjami na tej wyspie. Miastem, które wyjątkowo przyciąga turystów, jest Visby. Znane z średniowiecznej zabudowy oraz wielu ciekawych imprez kulturalnych, jest ważnym celem niemal każdej wycieczki odwiedzającej Gotlandię. Liczne zabytki sprawiły, że Visby zostało wpisane na listę UNESCO, co w znacznym stopniu przyczyniło się do wzrostu popularności tego miasta. Świetne zagospodarowanie oraz malownicza okolica to kolejne czynniki, dzięki którym ten ośrodek miejski zrobił niezwykłą karierę w turystycznej branży.

Prom M/S Visborg Prom M/S Visborg

Promowe połączenie Szwecji z Gotlandią: Nynäshamn - Visby, rejs trwa około 3 godzin - operatorem jest Destination Gotland.
Na zdjęciu zbudowany w 2018 roku prom M/S Visborg w porcie Nynäshamn.
  

   Pobyt na Gotlandii będzie bez wątpienia ciekawym doświadczeniem dla miłośników historii, choć i miłośnicy przyrody znajdą tu dla siebie moc atrakcji. Już sama budowa geologiczna wyspy może przyciągnąć ich uwagę.
Wyspę tę stworzyły jakieś 400 milionów lat temu stare wapienie, które – pod wpływem działalności morskich fal – przybrały w wielu miejscach fantazyjne kształty. Raukary, bo tak Szwedzi nazywają te wapienne ostańce wyrzeźbione przez wody Bałtyku, są jedną z najważniejszych ciekawostek na Gotlandii. Klify i jaskinie to kolejne ciekawostki, którymi Gotlandia podbiła serca miłośników nadmorskich scenerii i dzikiej przyrody.

Visby

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii – największej wyspie na Bałtyku. Visby przyciąga wspaniałą historią oraz architekturą, a cennych zabytków na terenie tego miasta jest sporo. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście? Wystarczy spędzić w tym mieście kilka minut by przekonać się, jak piękna i fascynująca może być wyspiarska Szwecja.
Read More ... Visby
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Finland

Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata?
Read More ... Finland

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotland

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Oland

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography