English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyFinland

   

Finlandia

   Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata? Na jakich atrakcjach warto skupić uwagę?

Helsinki - miasto pełne skarbów

    - Ciekawym doświadczeniem dla każdego, kto odwiedza Finlandię, może się okazać wizyta w Helsinkach. Helsinki, to ciekawe miasto, które zasługuje na większe zainteresowanie ze strony turystów. Tu, nad wodami Zatoki Fińskiej, każdy z nas może spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób, ciesząc się pięknymi widokami oraz ciekawą architekturą. Ciekawie prezentuje się tu Pałac Prezydencki z końca XIX stulecia oraz Wielka Cerkiew Świętego Mikołaja. W mieście tym warto zwiedzić również takie obiekty, jak Narodowe Muzeum Finlandii oraz Muzeum Miasta Helsinek.

Port helsinki

Hameenlinna - nie tylko zamek

    - Miasto Hameenlinna stało się atrakcyjnym celem wycieczki dla niejednego miłośnika historii. Najważniejszym zabytkiem jest tu potężny zamek, mogący się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Ta obronna budowla sprawdza się dziś doskonale jako siedziba Muzeum Historycznego, z którego zbiorami z pewnością warto się zapoznać. W mieście tym warto zwiedzieć również Muzeum Sztuki Fińskiej, które stanie się idealnym miejscem dla każdego miłośnika malarstwa.

Lahti - stolica sportów zimowych

    - Dla tych, którzy interesują się sportami zimowymi, jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Finlandii będzie Lahti. Ta miejscowość znana jest z organizacji międzynarodowych zawodów narciarskich, które przyciągają i szeroką publikę, i wielu wspaniałych sportowców. Co można tu zobaczyć? Słynne trasy zjazdowe, wielkie lodowisko oraz skocznie narciarskie, które stały się wizytówkami tej miejscowości.

Oulu i skarby finlandzkiego wybrzeża

    - Oulu to jedna z najpiękniejszych miejscowości w północnej części Finlandii. Bagienne okolice robią tu wrażenie, podobnie jak piękne wybrzeże, wzdłuż którego można spacerować do woli. W mieście tym nie brak malowniczych zakątków oraz miejsc, które mogą stać się idealnym celem podróży dla osób marzących o beztroskim wypoczynku.

Park Narodowy Lemmenjoki, znany ze spędów reniferów, malownicze jezioro Nasi czy potężna twierdza Suomenlinna - oto kolejne atrakcje, z powodu których warto wybrać się na teren Finlandii. Ten kraj zachwyca, a że biura podróży powoli odkrywają jego turystyczny potencjał, przybywa ciekawych ofert związanych z odkrywaniem jego piękna.

SuomenlinnaAland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Finland

Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata?
Read More ... Finland

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotland

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Oland

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography