English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyBornholm

  

Bornholm

   Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami? Tak. Miłośnicy morza, których znudziło plażowanie, coraz chętniej decydują się na unikalne wycieczki po nadmorskich miejscowościach. Gdzie warto się wybrać? Tym, którzy szukają wspaniałych przygód w nadmorskiej scenerii, biura podróży coraz chętniej proponują wypoczynek na jednej z najpiękniejszych, oddalonej niecałe 100 km od polskiego wybrzeża bałtyckich wysp - Bornholmie. Ta mała, piękna duńska wyspa, przyciąga malowniczymi miasteczkami oraz typowo skandynawskim charakterem. Dlaczego wycieczki te cieszą się tak wielkim powodzeniem? Jakie atrakcje turystyczne tej duńskiej wyspy zasługują na szczególne wyróżnienie?
   Bornholm to piękne krajobrazy oraz ciekawe miejscowości, na terenie których można zobaczyć wiele cennych zabytków. Historyczne miasteczka przyciągają kameralnym charakterem i cennymi zabytkami, przy czym w krajobrazie tej wyspy rolę wyjątkowo ważną odgrywają średniowieczne kościoły. Każdy z nich zachwyca swą przeszłością oraz unikalną formą architektoniczną. Jeden z ciekawszych zabytków tego typu znajduje się w mieście Ronne, które dodatkowo może się pochwalić ciekawymi fortyfikacjami z dawnych czasów. Wycieczki do tego miasta są jednocześnie świetną okazją do odwiedzenia Muzeum Bornholmu – najważniejszej placówki muzealnej na tej wyspie. A co z miłośnikami przyrody? Dla nich ciekawym celem wyprawy będzie Akirkeby – miasto, które może się pochwalić pięknymi lasami i wspaniałymi wystawami na temat Bornholmu i wyspiarskiej przyrody.
   Wycieczki po tak pięknej wyspie, jaką jest Bornholm, każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. To wyjątkowy skrawek świata, któremu biura podróży nie bez powodu tak chętnie poświęcają uwagę. Bornholm zachwyca, a jego atrakcje robią wrażenie na wszystkich miłośnikach podróży, warto zatem odwiedzić ten skrawek świata przynajmniej raz w życiu.
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Finland

Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata?
Read More ... Finland

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotland

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Oland

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography