English (US) | Polski

Maritime Stock PhotographyBorgholm

  

Borgholm

   Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić. To najważniejsze miasto, jakim może się pochwalić szwedzka wyspa Olandia oraz idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić udane wczasy nad Bałtykiem. Miasto to jest jednocześnie atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego, kto chce odkrywać wyspiarskie zabytki. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Szwecja? Oto najważniejsze miejsca, które w Borgholm zasługują na szczególne wyróżnienie. Dumą współczesnego miasta jest port, w rejonie którego skupiła się wyjątkowo malownicza, willowa zabudowa. Dla turystów, którzy właśnie tu postanowili spędzić wczasy, przygotowano tu ciekawe Muzeum Miejskie. Głównym tematem wystawy jest tu Olandia i jej historia, a wśród eksponatów najważniejsze miejsce zajmują przedmioty związane z Wikingami. Zwiedzenie tej placówki może być ciekawa lekcją historii, może być też ciekawym wprowadzeniem dla tych, którym marzą się dalsze wycieczki w głąb wyspy.
   Najważniejsze atrakcje miasta są związane z historią. Wspaniałą pamiątką po Wikingach jest pobliski kurhan. To największy obiekt tego typu na wyspie oraz ceny zabytek z epoki brązu. To ważne i tajemnicze miejsce przyciąga turystów, dla których wycieczki po Olandii są przede wszystkim niezwykle ciekawym sposobem na poznawanie szwedzkiej przeszłości. Kto spędza wczasy na tej wyspie, ten koniecznie powinien zwiedzić ruiny zamku Borgholm. Są one jedną z najważniejszych atrakcji na wyspie, zatem wizyta na ich terenie jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Olandii. Wiadomo, że zamek ten powstał w XII wieku i spełniał swego czasu bardzo ważną rolę w tej części wyspy. Załoga tego zamku odpowiedzialna była za kontrolę ruchu statków w Cieśninie Kalmarskiej, a w XVI i XVII wieku obiekt miał ogromne znaczenie strategiczne. W tym też czasie zamek został rozbudowany, dzięki czemu jego majestatyczne ruiny wzbudzają wiele zachwytów nawet po tylu latach. Inną pamiątką z czasów świetności miasta jest pobliski Solliden Slott – aktualna rezydencja szwedzkiej rośliny królewskiej wzniesiona w początkach XX wieku w stylu włoskim. Wprawdzie rezydencja nie jest udostępniana turystom, za to można zwiedzić otaczające ją ogrody.
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie.
Read More ... Aland Islands

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić.
Read More ... Borgholm

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami?
Read More ... Bornholm

Finland

Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata?
Read More ... Finland

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku.
Read More ... Gotland

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji.
Read More ... Karlskrona

Marinmuseum Karlskrona

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze.
Read More ... Marinmuseum Karlskrona

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Oland

Stockholm

To miasto przyciąga niezwykłym urokiem oraz atrakcjami, które mogą oczarować każdego z nas. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Sztokholm?
Read More ... Stockholm

Visby

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, pełni tez rolę najważniejszego ośrodka miejskiego na Gotlandii.
Read More ... Visby


Maritime Stock Photography