English (US) | Polski

Olandia
   Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę. Wczasy na terenie tej bałtyckiej wyspy to szansa na wspaniały wypoczynek nad morzem, a wycieczki po jej terenie są z kolei szansą na poznanie wielu wspaniałych zabytków. Jakimi zatem atrakcjami może się pochwalić wyspiarska Szwecja?

   Olandia - piękno bałtyckiej wyspy
   Olandia to duża wyspa na Bałtyku, na którą można się dostać promami lub samochodem. Ten drugi sposób podróży możliwy jest dzięki mostowi, który połączył wyspę z pobliskim miastem Kalmar. Dobra komunikacja oraz moc atrakcji czekających na wyspie to czynniki, dzięki którym Olandia stała się dla wielu idealnym miejscem na wczasy. Szwecja ma się tu czym pochwalić, a idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i ciekawe zabytki sprawiają, że popularność tego miejsca rośnie z każdym nowym sezonem. Zamki, kurhany i ciekawa szata roślinna – wszystko to przyciąga miłośników Szwecji na tę właśnie wyspę. Wpisana na listę UNESCO, jest zatem jednym z najważniejszych regionów turystycznych w Skandynawii. Na jakie atrakcje warto tu zatem zwrócić uwagę?

   Z wizytą w wyspiarskiej stolicy
   Miasto Borgholm jest najważniejszym ośrodkiem miejskim na wyspie, z dumą też pełni rolę wyspiarskiej stolicy. Jest jednocześnie bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem i jednocześnie odkrywać cenne zabytki tej wyspy. Malowniczy port i Muzeum Miejskie skutecznie przyciągają uwagę gości, choć to nie one są najważniejszymi celami wycieczki w tym mieście. Znacznie bardziej popularne są ruiny tutejszego zamku oraz znajdujący się w pobliżu centrum miasta kurhan z epoki brązu, będący największym obiektem tego typu na całej wyspie. Warto też zwrócić uwagę na Solliden Slott- letnią rezydencję rodziny królewskiej, która każdego roku spędza tu wakacje.

   Halltrop i okolice
   Halltrop i okolice to kolejny punkt, którego w czasie wycieczki po wyspie nie można pominąć. Tu najważniejszą atrakcją jest Vida Museum – wspaniała galeria państwa Vallien. Ta para szwedzkich artystów wyspecjalizowała się w obróbce szkła, a możliwość zobaczenia ich prac jest wielką atrakcją nie tylko dla miłośników sztuki. Druga atrakcja w rejonie Halltrop ma charakter przyrodniczy. To Pettersholm Naturreservat –wspaniały rezerwat przyrody, kojarzony przede wszystkim z wiekowymi dębami i licznymi storczykami.

   To także warto zobaczyć!
   Wczasy na Olandii to moc przygód dla dużych i małych turystów. Miejsc godnych polecenia jest tu sporo, a na długiej liście wyspiarskich atrakcji każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W okolicy miejscowości Kalla można zobaczyć średniowieczny kościół obronny z początków XII wieku, wielką atrakcją jest też Skansen Olandzki, urządzony w środkowej części wyspy. Miłośników ludowej architektury zachwyci też skupisko siedmiu młynów, które można zobaczyć w miejscowości Storlinge. Miłośników przyrody zachwyci z kolei Puszcza Trolli – wspaniały las znany ze starych dębów oraz wielu ciekawych tras turystycznych. Wielką ciekawostką dla miłośników przyrody jest też wyspa Bla Jungfrun, znana z jedynych na Olandii rauków – malowniczych ostańców wapiennych, których niezwykłe kształty są efektem działalności morskich fal. Podobne można zobaczyć na wyspie Faro oraz na Gotlandii, jednak te na Olandii mają wyjątkowy urok. Ornitologów skusić może z kolei rezerwat Ottenby Naturrum, który znajduje się w południowej części wyspy. Jak twierdzą specjaliści, jest to najlepsze miejsce do obserwacji ptaków, jakim może się pochwalić Szwecja.

   Olandia ma wyjątkowy urok. Każdy, kto chce spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ma szansę na znalezienie tu dla siebie ciekawego miejsca. Wyspiarska Szwecja to nie tylko turystyczne atrakcje, ale i świetne zagospodarowanie, z którego coraz chętniej korzystają i polscy turyści.

Borgholm

Borgholm jest miastem wyjątkowym, a jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić. To najważniejsze miasto, jakim może się pochwalić szwedzka wyspa Olandia oraz idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić udane wczasy nad Bałtykiem.
Read More ... Borgholm
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie. Jakimi atrakcjami może oczarować turystów ten archipelag?
Read More ... Aland Islands

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami? Tak. Miłośnicy morza, których znudziło plażowanie, coraz chętniej decydują się na unikalne wycieczki po nadmorskich miejscowościach.
Read More ... Bornholm

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku, idealnie wpisuje się w taki sposób postrzegania Szwecji. Ta wyspa to idealna kraina dla tych, którzy chcą w sielskiej atmosferze spędzić wczasy nad morzem.
Read More ... Gotlandia

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji. Karlskrona to jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a wycieczki po jej najpiękniejszych zakątkach każdemu mogą sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w czasie takiej wyprawy?
Read More ... Karlskrona

Maritime Photos

Fotografia stała się dla wielu osób prawdziwą pasją. Można by powiedzieć, że nawet hobby. Chociaż słowo hobby nie do końca oddaje jak wielkie zaangażowanie i pasja towarzyszy wykonywaniu zdjęć.
Read More ... Maritime Photos

Microstock - bank zdjęć

Banki zdjęć, czyli microstock umożliwiają zarabianie na jednej z najbardziej popularnych pasji - fotografii. Jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom bank zdjęć, jeśli jest to wymagane przejść proces weryfikacyjny polegający na przesłaniu swoich zdjęć, które zostaną ocenione.
Read More ... Microstock - bank zdjęć


Maritime Stock Photography

Language preference

English (US) | Polski

Random image

Basket

Latest Updates

Popular tags

Tree View

Tag Cloud

Contact Us