English (US) | Polski

Muzeum Morskie w Karlskronie
   Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze. Nic więc dziwnego, że w gronie najważniejszych atrakcji tego kraju pojawiają się obiekty, które ściśle wiążą się z morzem oraz z żeglugą. W Karsklonie, mieście znanym z prężnego portu oraz z przemysłu stoczniowego, czeka jedna z najważniejszych ciekawostek związanych z morzem. To Muzeum Morskie, którego w czasie wycieczki po tej części kraju nie można pominąć. Dlaczego ta placówka cieszy się tak wielkim uznaniem w oczach turystów? Bo zgromadzone tu eksponaty mają ogromną wartość, a turyści mogą dzięki nim w ciekawy sposób zapoznać się z historią Szwecji oraz z dziejami jej marynarki.
   Muzeum to znajduje się na wyspie Stromholmen - jednej z wielu wysp, na terenie których rozłożyła się Karlskrona. Ta placówka to obowiązkowy punkt w programie wycieczki po tym mieście oraz jedno z najważniejszych miejsc, jakimi Szwecja może uraczyć turystów. Wśród prezentowanych tu eksponatów znajduje się m. in. „Hajen” – pierwsza szwedzka łódź podwodna, peryskopy, kotwice oraz wiele przyrządów żeglarskich. Sprzęt służący do nawigacji oraz kolekcja dawnych map to kolejne skarby, dzięki którym ta placówka muzealna jest tak chętnie odwiedzana przez turystów.


Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie. Jakimi atrakcjami może oczarować turystów ten archipelag?
Read More ... Aland Islands

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami? Tak. Miłośnicy morza, których znudziło plażowanie, coraz chętniej decydują się na unikalne wycieczki po nadmorskich miejscowościach.
Read More ... Bornholm

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku, idealnie wpisuje się w taki sposób postrzegania Szwecji. Ta wyspa to idealna kraina dla tych, którzy chcą w sielskiej atmosferze spędzić wczasy nad morzem.
Read More ... Gotlandia

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji. Karlskrona to jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a wycieczki po jej najpiękniejszych zakątkach każdemu mogą sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w czasie takiej wyprawy?
Read More ... Karlskrona

Maritime Photos

Fotografia stała się dla wielu osób prawdziwą pasją. Można by powiedzieć, że nawet hobby. Chociaż słowo hobby nie do końca oddaje jak wielkie zaangażowanie i pasja towarzyszy wykonywaniu zdjęć.
Read More ... Maritime Photos

Microstock - bank zdjęć

Banki zdjęć, czyli microstock umożliwiają zarabianie na jednej z najbardziej popularnych pasji - fotografii. Jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom bank zdjęć, jeśli jest to wymagane przejść proces weryfikacyjny polegający na przesłaniu swoich zdjęć, które zostaną ocenione.
Read More ... Microstock - bank zdjęć

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Olandia


Maritime Stock Photography

Language preference

English (US) | Polski

Random image

Basket

Latest Updates

Popular tags

Tree View

Tag Cloud

Contact Us