English (US) | Polski

Karlskrona
  Najpiękniejsze miasta Szwecji - Karlskrona

  Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji. Karlskrona to jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a wycieczki po jej najpiękniejszych zakątkach każdemu mogą sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w czasie takiej wyprawy?

   Z kart historii
  Karlskrona jest jednym z tych miast, które mogą się pochwalić długą i ciekawą historią. To miasto, będące obecnie najważniejszym ośrodkiem miejskim regionu Blekinge, narodziło się w 1680 roku. Z woli króla Karola XI powstać miało miasto, będące zarówno ważnym ośrodkiem miejskim, jak i wyjątkowo ważną bazą floty wojennej. I tak narodziła się Karlskrona, która do dziś zachwyca i intryguje. Nie brak tu ciekawych zabytków oraz placówek muzealnych, których zwiedzenie może okazać się dla każdego z nas wspaniałą lekcją historii.

   Mały Sztokholm
  Karlskrona nie bez powodu nazywana jest „Małym Sztokholmem”. Rozłożone na licznych wyspach miasto, ma ogromne znaczenie w szwedzkiej gospodarce. Znajduje się tu wiele zabytków, choć jednocześnie nie brak tu nowoczesnych zakładów oraz obiektów o ogromnym znaczeniu dla nauki. Jest to jednocześnie ważny port oraz miejsce, w którym ma swą siedzibę dowództwo szwedzkiej marynarki wojennej. Akademia Marynarki to kolejna ważna placówka w tym mieście, choć dla wielu to stocznia produkująca nowoczesne statki i okręty jest symbolem współczesnego miasta. W tym nowoczesnym mieście nie brak jednak zakątków o wyjątkowym uroki, a malownicze wybrzeże i liczne zatoki sprawiają, że turyści chętnie urządzają sobie wycieczki w rejonie tego miasta.

  To trzeba zobaczyć!
  Atrakcji turystycznych jest tu sporo. Szwecja znana jest przecież ze wspaniałej architektury, z którą i w Karlskronie może się spotkać. Poznawanie tego nowoczesnego miasta najlepiej zacząć od… wizyty w skansenie i odkrycia uroków tradycyjnego budownictwa. Wśród najpiękniejszych miejsc na terenie miasta znalazł się Stortoget – plac cieszący się opinią najpiękniejszego placu w tej części Europy. Ozdobiony pomnikiem króla Karola XI oraz pięknym ratuszem z XVIII wieku, świetnie sprawdza się w roli wizytówki Starego Miasta. Kościół św. Fryderyka oraz kościół św. Trójcy są z kolei najcenniejszymi zabytkami sakralnymi tego miasta. Dla wielu turystów najważniejszym celem wycieczki po mieście jest jednak potężna twierdza, która w dziejach Szwecji odegrała istotną rolę. Zachwyca też Muzeum Morskie oraz stocznia Gamla Karlskronavarvet, którą można zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Interesującym obiektem są też dawne koszary floty morskiej, które obecnie służą jako galeria sztuki.

  Karskrona jest miastem wyjątkowym. Wspaniała architektura, cenne zabytki związane z historią szwedzkiej marynarki oraz ciekawe placówki muzealne sprawiają, że wycieczki po tym mieście cieszą się ogromną popularnością. W tym mieście każdy może się przekonać, jak wspaniałym państwem jest Szwecja i jak wiele wspaniałych atrakcji czeka na gości w granicach tego kraju.

Muzeum Morskie w Karlskronie

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla wielu z nas ten kraj to przede wszystkim morze. Nic więc dziwnego, że w gronie najważniejszych atrakcji tego kraju pojawiają się obiekty, które ściśle wiążą się z morzem oraz z żeglugą. W Karsklonie, mieście znanym z prężnego portu oraz z przemysłu stoczniowego, czeka jedna z najważniejszych ciekawostek związanych z morzem.
Read More ... Muzeum Morskie w Karlskronie
Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie. Jakimi atrakcjami może oczarować turystów ten archipelag?
Read More ... Aland Islands

Bornholm

Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami? Tak. Miłośnicy morza, których znudziło plażowanie, coraz chętniej decydują się na unikalne wycieczki po nadmorskich miejscowościach.
Read More ... Bornholm

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku, idealnie wpisuje się w taki sposób postrzegania Szwecji. Ta wyspa to idealna kraina dla tych, którzy chcą w sielskiej atmosferze spędzić wczasy nad morzem.
Read More ... Gotlandia

Maritime Photos

Fotografia stała się dla wielu osób prawdziwą pasją. Można by powiedzieć, że nawet hobby. Chociaż słowo hobby nie do końca oddaje jak wielkie zaangażowanie i pasja towarzyszy wykonywaniu zdjęć.
Read More ... Maritime Photos

Microstock - bank zdjęć

Banki zdjęć, czyli microstock umożliwiają zarabianie na jednej z najbardziej popularnych pasji - fotografii. Jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom bank zdjęć, jeśli jest to wymagane przejść proces weryfikacyjny polegający na przesłaniu swoich zdjęć, które zostaną ocenione.
Read More ... Microstock - bank zdjęć

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Olandia


Maritime Stock Photography

Language preference

English (US) | Polski

Random image

Basket

Latest Updates

Popular tags

Tree View

Tag Cloud

Contact Us