English (US) | Polski

Bornholm
   Czy istnieje sposób na to, by spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i wypoczynkiem, i pouczającymi wyprawami? Tak. Miłośnicy morza, których znudziło plażowanie, coraz chętniej decydują się na unikalne wycieczki po nadmorskich miejscowościach. Gdzie warto się wybrać? Tym, którzy szukają wspaniałych przygód w nadmorskiej scenerii, biura podróży coraz chętniej proponują wypoczynek na jednej z najpiękniejszych, oddalonej niecałe 100 km od polskiego wybrzeża bałtyckich wysp - Bornholmie. Ta mała, piękna duńska wyspa, przyciąga malowniczymi miasteczkami oraz typowo skandynawskim charakterem. Dlaczego wycieczki te cieszą się tak wielkim powodzeniem? Jakie atrakcje turystyczne tej duńskiej wyspy zasługują na szczególne wyróżnienie?
   Bornholm to piękne krajobrazy oraz ciekawe miejscowości, na terenie których można zobaczyć wiele cennych zabytków. Historyczne miasteczka przyciągają kameralnym charakterem i cennymi zabytkami, przy czym w krajobrazie tej wyspy rolę wyjątkowo ważną odgrywają średniowieczne kościoły. Każdy z nich zachwyca swą przeszłością oraz unikalną formą architektoniczną. Jeden z ciekawszych zabytków tego typu znajduje się w mieście Ronne, które dodatkowo może się pochwalić ciekawymi fortyfikacjami z dawnych czasów. Wycieczki do tego miasta są jednocześnie świetną okazją do odwiedzenia Muzeum Bornholmu – najważniejszej placówki muzealnej na tej wyspie. A co z miłośnikami przyrody? Dla nich ciekawym celem wyprawy będzie Akirkeby – miasto, które może się pochwalić pięknymi lasami i wspaniałymi wystawami na temat Bornholmu i wyspiarskiej przyrody.
   Wycieczki po tak pięknej wyspie, jaką jest Bornholm, każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. To wyjątkowy skrawek świata, któremu biura podróży nie bez powodu tak chętnie poświęcają uwagę. Bornholm zachwyca, a jego atrakcje robią wrażenie na wszystkich miłośnikach podróży, warto zatem odwiedzić ten skrawek świata przynajmniej raz w życiu.


Aland Islands

Coraz chętniej odwiedzana przez turystów Finlandia może zachwycić swym bogactwem oraz różnorodnością. Obszarem, który może okazać się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju, są Wyspy Alandzkie. Jakimi atrakcjami może oczarować turystów ten archipelag?
Read More ... Aland Islands

Maritime Photos

Fotografia stała się dla wielu osób prawdziwą pasją. Można by powiedzieć, że nawet hobby. Chociaż słowo hobby nie do końca oddaje jak wielkie zaangażowanie i pasja towarzyszy wykonywaniu zdjęć.
Read More ... Maritime Photos

Gotlandia

Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim morze i wspaniałe wybrzeże. Gotlandia, największa szwedzka wyspa i jednocześnie największa wyspa na Bałtyku, idealnie wpisuje się w taki sposób postrzegania Szwecji. Ta wyspa to idealna kraina dla tych, którzy chcą w sielskiej atmosferze spędzić wczasy nad morzem.
Read More ... Gotlandia

Karlskrona

Polscy turyści dotrą tu bez problemów promem z Gdyni, a nagrodą za pokonanie Bałtyku będzie możliwość poznania unikalnych atrakcji. Karlskrona to jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja, a wycieczki po jej najpiękniejszych zakątkach każdemu mogą sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w czasie takiej wyprawy?
Read More ... Karlskrona

Microstock - bank zdjęć

Banki zdjęć, czyli microstock umożliwiają zarabianie na jednej z najbardziej popularnych pasji - fotografii. Jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom bank zdjęć, jeśli jest to wymagane przejść proces weryfikacyjny polegający na przesłaniu swoich zdjęć, które zostaną ocenione.
Read More ... Microstock - bank zdjęć

Olandia

Ta wyspa ma niezwykły urok, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Być może Olandia nie jest aż tak dobrze znana jak Gotlandia, jednak i ona zasługuje na uwagę.
Read More ... Olandia


Maritime Stock Photography

Language preference

English (US) | Polski

Random image

Basket

Latest Updates

Popular tags

Tree View

Tag Cloud

Contact Us