English (US) | Polski

Kashubia

Stock Press Photo | Kashubia

Jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce, a leżące na jego terenie miejscowości przyciągają niezwykłym charakterem. Pojezierze Kaszubskie to wspaniała kraina, na terenie której osoby lubiące wycieczki po Polsce z pewnością znajdą dla siebie moc atrakcji. Ponieważ obszar Pojezierza Kaszubskiego odgrywa coraz ważniejszą rolę w krajowej turystyce, można tu liczyć na coraz lepsze zagospodarowanie. W wielu miejscowościach można znaleźć tanie noclegi oraz obiekty, które zachwycą każdego. W tej części kraju szybko można się przekonać, że polskie atrakcje turystyczne mają wiele uroku i z pewnością zasłużyły na większe zainteresowanie z naszej strony. Co warto zobaczyć na terenie Pojezierza Kaszubskiego?
Na Kaszubach atrakcji nie zabraknie dla nikogo. To najbardziej malowniczy i atrakcyjny fragment Pojezierza Pomorskiego, na terenie którego czeka i wspaniała przyroda, i niezwykła kultura. Polodowcowy krajobraz zachwyca jeziorami i polodowcowymi wzgórzami, przy czym najważniejszym z nich jest Wieżyca. Zachwycają tu również piękne doliny rzek, w gronie których wyróżnia się Jar Raduni. Moc atrakcji czeka też na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, którego poznanie ułatwia nam gęsta sieć szlaków turystycznych. Kto chce poznać najpiękniejsze zakątki Kaszub, dla tego wielką atrakcją mogą się również okazać tereny Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Zachwyca tez jezioro Wdzydze, nad którym czeka na nas popularna miejscowość letniskowa (Wdzydze Kiszewskie) oraz słynny skansen. Jego zwiedzenie pozwala nam lepiej poznać kulturę kaszubską oraz zapoznać się z najcenniejszymi skarbami dawnej architektury tego regionu. Tanie noclegi i cenne atrakcje czekają też na nas w takich miejscowościach, jak Kościerzyna czy Sulęczono. Dla miłośników folkloru ciekawym celem wycieczki będzie również wieś Wiele oraz Kartuzy, znane m. in. z pełnego cennych zbiorów Muzeum Kaszubskiego.
Na Kaszubach każdy z nas szybko się przekona, że wycieczki po Polsce mogą nam dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Tu na nudę nie można narzekać, a ponieważ tanie noclegi można tu znaleźć bez problemów, każdy z nas może sobie pozwolić na taką wyprawę. Czy warto wybrać się na teren tego pojezierza? Z pewnością tak.