English (US) | Polski

Muzeum Bursztynu

Stock Press Photo | Muzeum Bursztynu

Bursztyn ma wyjątkową moc, a wykonane z niego przedmioty mogą oczarować każdego z nas. W jakich miejscach możemy się nacieszyć ich widokiem? Dla tych, których fascynuje bursztyn oraz tworzone z niego dzieła sztuki, wspaniałym celem wycieczki może być muzeum pełne przedmiotów wykonanych z tego właśnie materiału.
Gdzie warto się wybrać? Muzeum Bursztynu w Gdańsku, to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może się pochwalić Gdańsk. W miejscu tym można zapoznać się z historia bursztynu oraz ujrzeć wiele ciekawych wyrobów z tego materiału. Wśród prezentowanych tu eksponatów znajduje się m. in. ciekawa kolekcja biżuterii oraz ozdób wykonanych z bursztynu. Uwagę zwiedzających najmocniej przyciągają jednak dwa obiekty. Pierwszym z nich jest Bursztynowy Słowik - nagroda, którą otrzymują laureaci sopockiego festiwalu muzycznego. Drugim zabytkiem, któremu koniecznie trzeba się uważniej przyjrzeć, jest jedyna w Polsce inkluzja jaszczurki zmumifikowanej i uwięzionej w bursztynie jakieś 40 milionów lat temu.
Wycieczki śladem bursztynu mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Pamiętajmy, że w Polsce nie brak ciekawych galerii i placówek muzealnych, w których prezentowane są właśnie takie eksponaty. Zapoznanie się z nimi może nam sprawić wiele radości, będzie też ciekawą lekcją przyrody i historii.