English (US) | Polski
Djurgården

Djurgården

Stock Press Photo | Djurgården

Djurgården to jedna z ciekawszych wysp, na których rozłożył się Sztokholm. Jest to jednocześnie miejsce, któremu turyści odwiedzający szwedzką stolicę poświęcają swój czas wyjątkowo chętnie. Nic w tym dziwnego – wyspa Djurgården ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Jakie atrakcje czekają tutaj na zwiedzających?
Djurgården to wyspa kusząca i pięknymi widokami, i interesującymi placówkami muzealnymi. W tym gronie wyróżnia się Muzeum Vasa, w którym skupiono się na dziejach XVII-wiecznego okrętu, wydobytego w latach 60-tych XX wieku z dna Bałtyku. Na wyspie Djurgården czeka też na zwiedzających most Djurgårdsbron (uznawany za najpiękniejszą konstrukcję tego typu w całym mieście) oraz skansen – jeden z największych i najstarszych na świecie parków etnograficznych. Dla tych, którzy chcą spędzić wolny czas na dobrej zabawie, nie lada gratką będzie park rozrywki Gröna Lund – jedna z największych atrakcji, jakimi Sztokholm przyciąga rodziny z dziećmi oraz młodych, szukających mocnych wrażeń ludzi.
W Sztokholmie nuda nikomu nie zagrozi, a spacer po wyspie Djurgården każdemu sprawi wiele radości. To wyjątkowe miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie.

Random image

Photo info

Location

Basket

Add To Basket

View more information
Contact Us